hamsteroof
hamsteroof hamsteroof
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Dunkin donuts is selling a 12 muffins for $3.60. What is the unit price per muffin? **

Respuesta :

srhoffman10
srhoffman10 srhoffman10
  • 07-10-2020

Answer:

30 cents per muffin

Step-by-step explanation:

3.60 divided by 12=.30

Answer Link
pianojams123 pianojams123
  • 07-10-2020

Answer: $0.30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

simplify expression -6(1-8n)-4(-3+n)
Which is an example of simile
For what purpose is a tunnel being built under the Bosporus?
the author describe the healing power of micronutrient supplements?
Estimate The Product of 62.375 and 9 (I Need A Clear Answer, DO NOT PUT "SORRY I DONT KNOW BLAH BLAH BLAH I NEED A NICE AND CLEAR QUESTION )
what is sectionalism?
How many moles are contained in 539.2 grams of Al(NO3)3
A scientist is testing a new antibiotic on some bacteria she discovers the the antibiotic kills half of the Bactria every hour if she starts with 42000 bacteria
write the equation of the line that passes through the pair of points (0,2 ) and (4,-1) in slope intercept form?
What ages are Middle childhood children?