hamsteroof
hamsteroof hamsteroof
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Dunkin donuts is selling a 12 muffins for $3.60. What is the unit price per muffin? *

Respuesta :

319012 319012
  • 07-10-2020

Answer:

.3

because you divide $3.60 by 12 and then you get .3 so its 30c per muffin.

Answer Link
luhvnicole luhvnicole
  • 07-10-2020
.3 is your answer!!!! :)))
Answer Link

Otras preguntas

The sides of a triangle are ( -12x 2 – 5) , (36x2 + 10) and (25x2 + 15). Find its perimeter.
1. Why are things considered nonliving and why do organisms need them? 2. Why do you think snakes do not live in the Arctic Tundra?
does any one know how to do write these numbers in words with cammas​
Suppose the number of coils in the solenoid of an electromagnet is increased. What happens to the electromagnet?
A+B=32 A:B is equivalent to 5:11
The speaker in this poem is a (A) man who wants to get away from his lover (B) friend of a dying man (C) churchman (D) man who wants to travel (E) lover who mus
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Solve y = x + 8 for x. x= y + 8 x=y - 8 x= -y + 8 x = -y - 8
What is the equation of a line that has a slope of 1/2 and passes through the point (2, -3)
PLEASE HELPPP WILL GIVE BRAINIEST Text-Dependent Analysis The Ultimate Fighting Championship Mary O'Dell American interest in mixed martial arts is growing