candlebright candlebright
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following has the lowest unit price?


F. 20oz : $9.00

G. 16oz : $7.39

H. 12oz : $5.29

I. 5oz : $2.39

Respuesta :

link728
link728 link728
  • 07-10-2020
I think i is your answer since that is the lowest price
Answer Link

Otras preguntas

The fact that I rather help others on here than finish my school work for today *shaking my head*
In the reaction shown, how many moles of HCl are needed to react with 2.4 moles of Al? 2 Al + 6 HCI - 2 AlCl3 + 3 H2 оа 7.2 Ob 6.4 Ос 0.8 d 1.3 е 4.8
i need the answer to this n please answer quickly :))
Can somebody pls helpp!!!
Two bags of chips cost $7.00. How much will 5 bags of chips cost you?
Please help me i really need help the first 2 pics go together
Could someone Help pleasee ??!
What is author's main purpose in Did Radical Patrick Henry Start the American Revolution?
30 points !!! Solve for x. Round to the TENTH if needed
PLEASE HELP 25 points!!!!!!!! Read pages 104 and 105 in "Gatsby," and identify a sentence that stands out to you. Which sentence is it (quote the sentence)? Why