Seudónimo Seudónimo
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $420.00 to buy 3 ounces of gold. How much would it cost to buy six-tenths of an ounce of gold?

Respuesta :

Huntxy
Huntxy Huntxy
  • 07-10-2020
120$ will probally be it hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

Write as expression 16 is taken away from the quotient of 7 and g​
gordon june and sushil share some sweets in the ratio 3:5:2 gordon gets 42 sweets how many did sushil get (answer asap)
How did enslaved Africans come to the English colonies? A. Through trade B. With missionaries C. In service to explorers D. As colonists seeking refuge
What is the equation of a line that is parallel to the line x=14 and contains the point (-3,7)?
What is natural rights
What is the simplest form of 27 and 6 IN ratio
What form of government is the US federal government
This list of words moves from general to specific. Which word is the BEST fit to add to this list? team, baseball, player A) fan B) field C) pitcher D) strik
Which group of organisms do scientists think is most closelyrelated to the first life on earth?tubeworms​
Find the difference between the polynomials: –3x+x^3–2x^2 and 4x^3–2x^2–4x Please help me and show work THX!