txccdeuqvx txccdeuqvx
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Pat purchases 2.5 pounds of jellybeans at $0.98 per pound. What was his change from $10.00? Explain your answer

Respuesta :

EzraGacha1
EzraGacha1 EzraGacha1
  • 07-10-2020

Answer:

6.52

Step-by-step explanation:

10-3.48=6.52

10-(2.5+0.98)

Answer Link

Otras preguntas

Construct a perpendicular bisector to AB
In Poe's short story, Montresor is a secondary, dynamic character. True False
I NEED HELP PLEASE, THANKS!
Inventory items received should be compared against: Multiple Choice Sales receipt Purchase order Sales order Supplies inventory
Citing specific textual evidence from Sophocles' Antigone, was Antigone wrong to break Creon's law when his law interfered with her religion and the well-being
Pls help I’ll give u 5 points
What is the multiple zero and multiplicity of f(x) = (x – 1)(x – 1)(x + 7)?
While presenting at the Oscar ceremony, Marlee Matlin did something that was controversial to the Deaf community, what was this?
The radioisotope phosphorus-32 is used in tracers for measuring phosphorus uptake by plants. What is the half-life of phosphorus-32 if 26.5 days are required fo
Todrick Company is a merchandiser that reported the following information based on 1,000 units sold: Sales $ 360,000 Beginning merchandise inventory $ 24,000 Pu