mayelaygenesis111572 mayelaygenesis111572
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Grace Oatman bought 6 1/3 yd. of material for $4.95 per yard. What was the cost of
the material?

Respuesta :

Marinagdumas
Marinagdumas Marinagdumas
  • 07-10-2020

Answer:

The total cost of the material was $31.35

Answer Link

Otras preguntas

Why does Lyddie not sign the petition
what does it mean that the Church teaches that sexuality is a gift from God?
What process involves heating milk to kill all harmful bacteria without affecting the nutritional value? A. boiling B. contamination C. pasteurization D. refrig
How does this source add to the reader’s understanding of Lincoln? It shows that he was an active boy who spent time exploring outdoors. It shows that he had a
Which of these instruments does el bajista use to perform?
it takes a car 1.75 h to go from mike marker 10 to mile marker 115. what is the average speed of the car? a) 65 mph b) 60 mph c) 1.6 mph d) 183 mph
What is a well tested explanation for a wide range of observations of experimental results
When all of the whole numbers between 100 and 350 are written down, how many times does the digit 4 appear?
What do the arrows in a food chain represent?a) the number of consumers that make up a food webb) the speed at which phototrophs make organic matterc) how energ
Which of these statements is true? A. The title of the paper should convey the exact focus, meaning, and purpose of the paper. B. The title of the research pa