Andy100100 Andy100100
  • 07-10-2020
  • Physics
contestada

Anyone get this if you do please help me step by step

Anyone get this if you do please help me step by step class=

Respuesta :

katrinalwhite
katrinalwhite katrinalwhite
  • 07-10-2020

Answer:

$7.95

Explanation:

$5.75 cost per bag ÷ 47 apples = unit cost of $0.1223. thus, each apple cost $ .1223.

.1223 × 65 apples= $7.95

note_rounding apples to .12*65=$7.8

Answer Link

Otras preguntas

need answers.. fast please
Identify at least one example each of absorption, transmission, reflection, and refraction of waves in this photograph.
PLEASE HELP NEED ANSWER WUICK FIRST GETS BRAINLIEST IF CORRECT which Renaissance master produced this work?
Joseph uses 1/5 cup of bananas for every 4/5 cup of apples to make a smoothie. Enter the number of cups of bananas Joseph uses for 1 cup of apples.
A music store bought a CD set at a cost of $20. When the store sold the CD set, the percent markup was 40%. Find the selling price.
PLS ANSWER ASAP WILL GIVE BRAINIEST Chlorine gas is produced by the reaction: 2 HCl --> H2 + Cl2 How many moles of HCl must react to produce 10.0 L of chlor
in a paragraph of 125 words, describe a vocational program you might be interested in completing. Explain what you find Interesting about the vocation you selec
Which of the following correctly describes the conflict that took place in the Northwest Territory? Americans argued with Spain over the right of deposit in New
A gymnast would like to add a backflip to her floor routine to increase the difficulty and influence the judge's score in a favorable way. Our gymnast can insur
PLEASE SOMEONE HELP ME SOLVE THIS!!!