siennatowns
siennatowns siennatowns
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

A tank of gas cost about $32.25 on a midsize car if the tank holds 15 gallons what is the cost per gallon?

Respuesta :

Deverrrr
Deverrrr Deverrrr
  • 07-10-2020

Answer:

$483.75

Step-by-step explanation:

32.25 x 15 = 483.75

If I'm wrong, please kill me ;-;

Answer Link

Otras preguntas

How is Andy reacting to Keisha not spending enough time with him?
Step by step What do I do
Gifford Pinchot believed that:A.Government should develop a plan to maintain the resources within the country.B.The resources of the country belong to the peopl
27 is 45% of what number?
HELPPP PLEASEEE this was due at the end of august! I'm so behind on my work due to being hospitalized for personal reasons and now I just can't seem to catch up
will give correct answer brainliest​
After reading paragraph 5, readers can infer that Thoreau believes enlightenment comes from self-reflection and simplicity, not material wealth. Which detail fr
What is 30474x484 and then that divided by 47
the mean of eight numners is 41 the mean of two of the numbers is 29 work out the mean of the other six numbers
Using x as the unknown​ number, write the statement below as an equation.The sum of twice a number and is equal to the sum of the number and