Myamya5678
Myamya5678 Myamya5678
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

Is it cheaper to buy 10 single apples or buy them in a bundle of 10?



Plz help I’m not trying to fail

Respuesta :

mevilynm59692
mevilynm59692 mevilynm59692
  • 06-10-2020

it's easy to by them Cheaper tbh  with you  

and it's a quiz Right??

Answer Link
cali20205usa
cali20205usa cali20205usa
  • 06-10-2020

Answer:

A bundle always cheaper than a single apple.

Step-by-step explanation:

Bundling helps to increase efficiencies and reduce marketing and distribution  as well as maintenance cost.

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the proportion 7:21 = 3:9 as a proportion using fractions.
How many letters can be typed each day in the office?
Who or what was the expected audience of the Declaration of Independence?
which best describes personification? A.) giving an animal human characteristics B.) comparing two things using like or as C.) giving an object human characteri
What is a thesis statement? A. a sentence that sums up the main idea of your composition B. the audience and purpose of a composition C. an implied idea that
How did the Congress of Vienna respond to the Napoleonic Wars?
Find the value of (-4)(6)(-7) -178 168 178 -168
So I need you guys to do some research for me :))))) plzzzzzzz find out> Why was the Rainforest foundation founded? Worth 20 points:)))))
construct an explanation of the role of DNA in determining an organisms traits?
Type the correct answer in the box. Use numerals instead of words. On average, how much of their income will a family spend on food? Income level of a family is