eanderson45
eanderson45 eanderson45
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ling spent $23.96 on cooking fuel for an upcoming camping trip. If she bought 4 cans of fuel, how much did she pay for each can?

Respuesta :

teebrister
teebrister teebrister
  • 06-10-2020

Answer:

The answer is $5.99

Step-by-step explanation:

$23.96 divided by 4 is $5.99

Answer Link
JustHere19
JustHere19 JustHere19
  • 16-10-2020

Answer:

The answer is $5.99

Step-by-step explanation:

I just did the quiz.

Answer Link

Otras preguntas

F(x) = 4x^2 - 3x + 2kx + 1 What's the value of k for which the function has two zeros?? Can someone show me step by step?
in the sentence the frozen drops of water fell from the sky covering everything like a white blanket non fiction or fiction
A function is created to represent the balance on a credit card each month. What restrictions would be made to the range?A)The range would only include integers
what is 2×10to the 3rd power subtract from 1.9×10to the 2nd power equal
A triangle, ΔABC, is reflected across the x-axis to have the image ΔA'B'C' in the standard (x,y) coordinate plane; thus, A reflects to A'. The coordinates of p
What is the derivative of e^(2x)
What form of energy is stored in a green plant?
Are all equilateral triangle acute triangles?
how to solve 4n²-3n-7=0
Which biological molecule is associated with iron (Fe) ions? A. Histone B. Catalase C. Chlorophyll D. Hemoglobin E. RNA polymerase