jadabox20 jadabox20
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

32 ounces of maple syrup for $3.99 OR 48 ounces of syrup for $4.99

Respuesta :

lunes18
lunes18 lunes18
  • 06-10-2020

Answer:48-32=16 so you get 16 more oz. of maple syrup for $1 more so the answer is 48 ounces for $4.99.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does pov mean in language arts
Write .87 as a fraction in simplest form
Select the equation of the line parallel to the equation y = -2x - 7 that passes through the point (3, 1). y = -2x + 7 y = -2x + 6 y = -2x - 2 y = 3x - 8
Which integer is between -36/15 and -69/20
the unit rate 2.50 for 5 ounces
During the Great Depression, the United States demanded repayment of loans it made to European nations for
20 points! Simplify. a7/a3 A) a^4 B) a^8 C) a^10 D) a^21
1/10 of 3,000 is 10 times as much as
15 points! Simplify. (4^3)^5 A) 4^-2 B) 4^3 C) 4^8 D) 4^15
convert 0.20 mol of boron into grams of boron. How many atoms are present?