jadabox20 jadabox20
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

A gallon of milk for $3.98 OR a half gallon of milk for $1.99

Respuesta :

HatfieN4995
HatfieN4995 HatfieN4995
  • 06-10-2020

Answer:

The gallon for 3.98, you get ore for your money

Step-by-step explanation:

Answer Link
parkte79
parkte79 parkte79
  • 06-10-2020

Answer:

$3.98

Step-by-step explanation: if you was to get 2 half gallons of milk it would be $4 if you get one Whole gallon its $3.98

Answer Link

Otras preguntas

Please help giving brainlist
In this HTML coding how do I change the second paragragraph size. pls pls can you explain me. pls pls​
What is the simplified form of 15 times x to the fifth power over 20 times y to the sixth power times the fraction 6 times y to the fourth power over 5 times x
Which option is an example of an algorithm that is used in daily life? A. A series of books on a reading list B. A printed map of a local public park C. Directi
Question 10(Multiple Choice Worth 5 points) (01.02 LC) Which of the following is equivalent to (cd)5? Oc5d Ocd5 Oc5d5 O 5cd
ASAP I NEED HELP PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE I HAVE NO IDEA HOW TO DO THIS AT ALl
Do you agree that a reduction in our use of energy would sum like an historical step backwards?why or why not? Answer it as soon as possible please
what is the estimate of 645,547? pls help
In the curve bend dialog box, how do you define the shape of the curve?
If an isosceles triangle ABC has a vertex B, and AB=6×+3, BC BC=8x-1, and AC=10x-10, find x