layla12593 layla12593
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of frappuccino’s costs $10.88 how much does each individual can cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-09-2020

Answer:

$ 2.72

Step-by-step explanation:

divide 10.88 by 4

Answer Link

Otras preguntas

question pictured. 15 pooints
Georgia's first Bill of Rights was created in its Constitution in A.) 1851. B.) 1861. C.) 1871. D.) 1881.
How have Americans' attitudes toward the clearing of forests changed over the centuries?
Circle the subject that matches the verb form in the following sentences. 1. (Tu / Elle / Nous) adore surfer sur Internet. 2. (Paul / Vous / Ils) aimez étudier
______________ is a metric unit used to measure length. A. Meter B. Pounds C. Gram D. Liter I'll give 45 points!!
Is a venus fly trap non-living?
London uses a third-person omniscient point of view in White Fang Gives the reader a deeper understanding of the story characters setting themes symbols
Simplify (x^2/7)^3/4
The careful observations of many scientists have resulted in the development of the cell theory. Which of the following is not part of this theory? a. All cells
A graphic which has a box in the middle that says Branches of U.S. Government. There are three boxes surrounding the middle box. Box one upper left hand corner