cmikeyperez
cmikeyperez
10-09-2020
Mathematics
contestada
Please help ASAP!!!!!!!!
Respuesta :
gemccormick
gemccormick
11-09-2020
Answer:
y= -1/2x +6
Step-by-step explanation:
y=MX+b
hope this helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?
Which of the following sentences contains an indefinite pronoun?
Erica brought three and a half yards of fabric if she uses two thirds of it how much will she have left
The poison ricin, derived from the castor bean plant, interferes with the protein synthesis. Which formed elements of blood would ricin affect directly? Are the
(1,-4) (5,-5) find the slope from the pair of points
what was the structure of the legislative body created by the articles of confederation
20,000 years ago, two populations of the black-tailed rats became separated from each other by the formation of a large canyon, thus preventing their interbreed
Four students work to find an estimate for square root 27. Who is closest to finding the true estimate? (1 point) Chelsey: "Use square root 16 and square root 2
Which of the following best describes why you need to establish goals for your program? A. Goals help you understand what it is that you want to accompli
i'm having trouble with this What is the height of this triangle? A.4.5 ft B.9 ft C.49 ft D.882 ft