saulr9076 saulr9076
  • 09-09-2020
  • Mathematics
contestada

Kevin compró 5 libras de nueces por $50.89. ¿Cuánto fue el costo por libra?
A. $ 0.18 B. $5
C. $10 D. $10.17

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-09-2020

Answer:

la respuesta es D

Answer Link

Otras preguntas

Read the following excerpt. Sometimes I slip and call him my little brother Raymond. But as any fool can see he's much bigger and he's older too. But a lot of p
69. A grating with lines uniformly spaced at 775 nm is illuminated by a sodium discharge lamp. For what range of wavelength will there only be three principal
6r+7=13+7r show work please​
why is testing important​
4. Simplify the expression: (2x)º A.) 2 B.) 2x C.) 1 D.) x E.) 1 ___ X
HELP! What does y equal? WILL GIVE BRAINLIEST!
A 240 cm length of string has a mass of 2.5 g. It is stretched with a tension of 8.0 N between fixed supports. (a) What is the wave speed for this string? (b) W
Summarize the advantages and disadvantages of using the following to help protect endangered species: a. wildlife refuges, b. gene banks and botanical garde
find this awnser and ur the best​
How genes are able to produce an organisms traits