JaxonR08 JaxonR08
  • 09-09-2020
  • History
contestada

A spanish explore named _____ maped the cost of texas, and claimed the land for spain in 1519.

Respuesta :

heatherleaop
heatherleaop heatherleaop
  • 09-09-2020

Answer:

Alonzo Alvarez de Pineda

Explanation:

...

Answer Link

Otras preguntas

Rachel bought 2 pounds of apples and 3 pounds of peaches for a total of $10.45 the apples and peaches cost same amount per pound what is the unit rate
witch ratio is equivalent to 200 to 25
what was a political impact the world war 1 had
Which educator wanted to reform prisons and provide for the mentally ill
Which idea is included in the concept of natural law?
9 out of 12 is what percent
The energy-producing, or energy-storing, molecule is called _____.?
There is 1/4 ounce of yeast in every 2 1/4 teaspoon of yeast. A recipe calls for 2 teaspoons of yeast. How many ounces of yeast need to be in this recipe?
4 out of 5 in percentage
Which educator wanted to reform prisons and provide for the mentally ill