Hhaddhe
Hhaddhe Hhaddhe
  • 09-09-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price per can if it costs $3 for 6
cans of soda.
st
How much will 8 can

Respuesta :

gage07 gage07
  • 09-09-2020
4$ is the price point for 8 cans
Answer Link

Otras preguntas

A car can travel 476 miles on 14 gallons of gas. White an equation relation the distance to the number of gallons. How many gallons of gas does this car need to
Which number replaces the box to make this number sentence true?8 × (4 + 7) = 32 + _   A. 11   B.
Agriculture Industry- What was happening to farm income during the 1920's?
Cheese is high in calcium and what other nutrient
What is the plural of loaf
Find a logarithmic equation that relates y and xX:1, 2 , 3, 4, 5, 6Y:0.5, 2.8282, 7.968, 18, 22, 23.8I took that natural log (ln) of each of these numbers and c
what are the three types of high latitude climates
Inhalant abuse can cause death by ________.
lagos mas importantes de Asia
write 15/4 as a mixed number