cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Does the working distance between slide and lens increase or decrease as you increase themagnification power from 40 (4X10), to 100 (10x10) to 400 (40x10)?
Ada believes that all sex differences in behavior reflect learned, culture-specific norms. Which theory would be most consistent with her views?
_______ were necessary to maintain the lifestyles of women who lived on plantations.
Producers must maintain records of every insurance transaction for ________, and the Director may examine them _________.
Closed-end loans with rates that exceed the average prime offer rate, but are not high enough to trigger protections under HOEPA, are known as what?
Given his ontological dualism, Descartes has to consign animals to the side of consciousness, given that they are sentient. true or false?
Why did Cormac McLaggen miss Quidditch tryouts in Harry's 5th year?
Which (total) magnification makes easier to find something with the microscope?
Form sentences with look as the verb for a nursery two class
One type of formal service quality evaluation process measures the gap between service expectations along defined dimensions and the perceptions of actual servi