tina62
tina62
09-09-2016
Mathematics
contestada
The rate and unit rate for $7.96 for 5 lbs
Respuesta :
AikaTanako
AikaTanako
11-09-2016
The rate would be $7.96 per 5 pounds.
We then divide this 7.96/5 which will equal to $1.592 per pound
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
EARTH SCIENCE SEM 2 2.1.3 WILL GIVE BRAINLIEST TO FIRST CORRECT ANSWER & 90+ POINTS!!Please help me (pitcure below)match the moutain range with its formatio
I need help please. the yellow ribbon pete hamill
What rule did Michael Jordan break by wearing Air Jordans out onto the basketball court? He wore colored tennis shoes when only white shoes were allowed. He wo
the leader or founder for christianity, islam and judaism religions
Im going to start daily easy questions. Day: 1.
If an object goes from 70 mph to 10 mph in 5 seconds, what is its acceleration
J.t. constantly rationalizes the activities of the black kings and maintains that the gang confers more benefits than detriments on the community. is there any
Help me please thank you
plsss /////////////
If f (x) =2/x-3 and g(x) = 6/x find (f+g)(x)