tina62 tina62
  • 09-09-2016
  • Mathematics
contestada

The rate and unit rate for $7.96 for 5 lbs

Respuesta :

chasitysmith96 chasitysmith96
  • 13-09-2016
Once you round you will basically be buying $1.60 per lbs when you round so multiply that times 5 and you should become close or exact with your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following can be represented by the equation below?$899 = $83 + $24M A. Tom wants to save $83, he already has $24, and he deposits $899 each month,
When transcribing medical records blank is more important than speed
Soon you will watch a video about an athlete whose improved performance has led some to suspect him of blood doping. Think back to what you learned about the bl
QUESTION 9 OF 11 Report Mr. Battles raised all of his students' scores on a recent exam by 5 points. What effect did this have on the mean and standard deviatio
Why were the ancient Olympic Games started? O to honor Zeus, king of the gods O to bring travelers to the city of Athens O to entertain the people of Athens to
Who forced the U.N. out of North Korea
The sales tax rate is 10%.If Brianna buys a gold ring priced at $59,how much tax will she pay?
mnhbkbnkjnjnnjknjnnkjn jnkjnjnkj m
ppleasee helpppppppppppp
The organelle responsible for producing lipids that make up all the other organelles is