leMcdal8eEmmaStow7
leMcdal8eEmmaStow7 leMcdal8eEmmaStow7
  • 07-09-2016
  • Mathematics
contestada

if grape juice costs $2.39 for 1 liter find the cost of 2.5 liters

Respuesta :

citlali45
citlali45 citlali45
  • 07-09-2016
go to the store and you'll find it there just ask the manager
Answer Link
dmlongoria dmlongoria
  • 07-09-2016
$2.39 ×2= $4 .78
2÷2.39=1.195
4.78 +1.195=$5.975
Answer Link

Otras preguntas

Please help! giving 20 points and brainly Sophia is photographing a cloud. She is using a lot of negative space in her photograph. Where is the negative space?
If a resistor only has three color bands, it has a tolerance of 20 percent. What would this mean for a resistor specified at 10,000 ohms? A. It will fail, on av
PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
What is the standard notation for the distance of 8.512 x 10^10 miles (10 to the tenth power)
What are the two intermediate types of rock?
here a subtraction problem that has been solved incorrectly 21-9=11 choose the addition sentence that check this subtraction problem here the choices are 21+9=3
Two urns each contain blue balls and yellow balls. Urn I contains 3 blue balls and 4 yellow balls and Urn II contains 5 blue balls and 6 yellow balls. A ball is
What is the angular momentum of a 0.25 kg mass rotating on the end of a piece of rope in a circle of radius 0.75m at an angular speed of 12.5 rad/s?
pls help with this math homework.
Find the values of x, y, and z. Round to the nearest tenth, if necessary.