Seudónimo Seudónimo
  • 07-09-2016
  • Mathematics
contestada

It cost Marc 29.75 a week to feed his dog. About how much does it cost for 3 weeks?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-09-2016
29.75 rounds to 30 and 30 times 3 is 90. So about $90 for 3 weeks
Answer Link
65558
65558 65558
  • 07-09-2016
it is 89.25 for 3 weeks because 29.75 times 3 equals 89.25
Answer Link

Otras preguntas

Which is a case of drug abuse? A. taking an analgesic whenever you have a headache, no matter how mild B. taking double the dosage, by accident, of a medicine
In rectangle ABCD what are the values of y and z? A y = 5; z = 55 B y = 5; Z = 5 C y = 35; z = 55 D y = 55; z = 5
In order to produce all the protein that a cell needs, transcription takes place __________. * a. using single-stranded RNA b. using double-stranded RNA c. on a
4x - 20 = 2x + 4 please expand​
A company's product sells at $12.30 per unit and has a $5.45 per unit variable cost. The company's total fixed costs are $96,500. The break-even point in units
How did Nelson Mendela contribute to South Africa?
a2 - ab – ac + bc2 how do you factorize it?​
please simplify this equation
1.4 ACSF L5 SC Statistics: Interpreting and Analysing Data 82 people were surveyed as to how many TVs they had in their homes. To 1 decimal place, what's the me
_____ is defined as to make something less valuable.