Nek11
Nek11
07-09-2016
Mathematics
contestada
96+13=13 what is the property or rule used
Respuesta :
Mg057
Mg057
07-09-2016
The property being used is the Additive Identity Property.
I hope I helped! :D
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Jackson is throwing a pizza party. He has 6\tfrac{1}{2}6 2 1 pounds of cheese available and he needs \tfrac{1}{2} 2 1 pound of cheese to make each pizza. Ho
4 consecutive integers of 182
10-ounce package of cashews costs $8.11, and a 16-ounce package of cashews costs $12. a. What is the cost per ounce for the 10-ounce package of cashews? b.
Write x > 6 in interval notation.
round 88.85 to the nearest ten
test.mapnwea.org Use the information to answer the question. A spinner had 5 equal sections, labeled A through E. After 100 spins, the spinner had landed on sec
there are 76 milligrams of sodium in a 3ounce serving at skinless chicken how much sodium would be in 8 ounce of skinless chicken to the nearest tenth
when washing tableware the water temperature should be:
Simplify, then solve
plss help Given the equation : Part A. Solve the equation 5+x-12=2x-7. In your final answer, be sure to state the solution and include all of your work. Part B.