londonlove2002
londonlove2002 londonlove2002
  • 06-09-2016
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-09-2016
6 pounds of gummy bears cost is $3.52 . Because you just needed to multiply 3.52 with 6 which will equal $3.52
Answer Link
ashes2luna17
ashes2luna17 ashes2luna17
  • 06-09-2016
you have to multiply 2.20 x 1.6 = 3.52
Answer Link

Otras preguntas

Find the difference between the measure of the largest angle
Which of the following constitutes both a breach of confidentiality (the research data have been disclosed, counter to the agreement between researcher and subj
what is friction in physics?
Can u help me please
You purchase tickets from stub hub for the Mets vs. Marlins game. Including an 8% tax, you pay $180.36. What was the cost of the tickets before the tax was appl
What restrictions on American women in the 1800’s prevented them from having a role in politics
The lend-lease Act is BEST associated with which phrase? A. “Arsenal of democracy” B. “A War to end all wars” C. “Make the world safe for democracy” D. “We shal
what number can go into 21 and 27
Sue received a commission rate of 9% of her weekly sales.How much does she have to sell to earn a commission of $153?
can someone please help me, i don't know any of these. ​