Sacksonville1995
Sacksonville1995 Sacksonville1995
  • 07-07-2020
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per
ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four
ounces of lotion costs $5.50.

Respuesta :

lnapol1555
lnapol1555 lnapol1555
  • 25-01-2021

Answer:

what's the question?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In paragraphs 10-15, Dr. Pickhardt says that “Although the young person thinks rebellion is an act of independence, it actually never is.” Explain what Dr. Pick
28. On a trip of 320 miles, Sunao's truck averaged 9.2 miles per gallon. At the same rate, how much gasoline would his truck use on a trip of 440 miles?
What is the range of the relation in the table below?​
31 POINTSS!!! Organize the steps in the problem-solving process.
Employment generation is an agent ofnation development. Justicy the statement,​
A scientist who wants to study the effects of fertilizer on plants sets up an experiment. Plant A gets no fertilizer, Plant B gets 5 milligrams of fertilizer ea
HELP PLS I WILL GIVE BRAINLIEST 10 + x > 1.7
My college teacher and I had an argument because she kept making fun of me, so I told her to go away, and she said, "Why are you coming cocky?" What should I sa
A store that sells shoes buys them from a manufacturer at a wholesale price of $57. The store's markup rate is 50%. What price does the store charge its custome
The expression 3 (x-9) equivalent to 3 (x-9)