rtiaonna
rtiaonna rtiaonna
  • 09-06-2020
  • Mathematics
contestada

$4.25 for 64 fluid ounces .

What is the unit rate

Respuesta :

gilbertazavedo72
gilbertazavedo72 gilbertazavedo72
  • 09-06-2020

Answer: $0.07 per unit

Step-by-step explanation:

4.25/64

Answer Link
3903397
3903397 3903397
  • 09-06-2020

Answer:

0.07

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence contains an introductory adverb phrase that is incorrectly punctuated? A. At the mountain's peak, the abandoned wooden cabin slowly rotted away.
According to the Divine Right Theory, any king's right to rule is given by A. God. B. the Pope. C. the citizens. D. elected officials.
you want to create a rectangular display of 50 quarters with the same amount of quarters in each row. how many ways can you arrange your display?
Where did archaeologists discover 4500-year-old Sumerian tombs
j'emprunte 50 euro a mon pere, 50 euro a ma mere
Which decimal is larger 2.6 or 2.60
which modern graphic designer was also a leading de Stijl artist?
The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price
Which of the following is not a passive transport process?
Which number is the solution of n/3 = -12 A. -36 B. -4 C. 4 D. 36