kierataylor0001
kierataylor0001 kierataylor0001
  • 08-06-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP!!! 100 POINTS!!!!!!!

Potatoes cost $0.85 per pound. Luke bought 2.75 pounds of potatoes. How much did he pay for the potatoes. Round your answer to the nearest dollar.

He paid $ for the potatoes.

Respuesta :

jacol603
jacol603 jacol603
  • 25-01-2021

Answer:

Um

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Order these decimals from least to greatest  7.8,8.7,8.2,7.96,8.014
What is the derivative of y=3tan(x)y=3 tan (x) ?
Please help. What is the value of the expression when a = 3 and b = 2?     3a^3 + 2b^3A.78   B.97C.135  D.745
The ratio of Isabella's money to Shane is 3:11 If she has $33, how much do they have together?
What caused the French and Indian war?
american colonists were unlike people in most colonies and nations because of what reason?
What is the sum of 24 and 40 as the product of their greatest common factor and another sum
There is 27 campers. This is nine times as many as the number of counselors. how many counselors are there?
Create a linear function f(x), whose graph has the given slope that meets the given condition. Slope of 7,f(7)=1. The equation of the line is y=?
if RG=7x+3, GQ=3x+13, and RQ=56, then find the value for x, RQ, and GQ.