ari10107 ari10107
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada


Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All
together, the balls cost $35.99. About how
much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

emmalzorn emmalzorn
  • 14-05-2020

Answer:

$2.31

Step-by-step explanation:

$35.99/15.6=$2.31

Answer Link

Otras preguntas

A student solved 6x+4=2(x−8) in four steps as shown: Step 1: 6x+4=2x−8 Step 2: 4x+4=−8 Step 3: 4x=−12 Step 4: x=−3 Which statement is an accurate interpre
a shirt is on sale for 15% off the original price of 27$. what is the sale price of the shirt
in contrast to make eukaryotic cells, prokaryotic cell
Which of the following best describes a cladogram? a. A node represents the first point that two groups shared a common ancestor. b. The goal of a cladogram is
How did the Germanic Tribes lead to the immediate collapse of Rome?
Is an isthmus man made
one reason why a molecule may or may not be able to pass into or of the cell
which of these processes is responsible for generating the most ATP within cellular respiration
Cory issued a note to his creditor in exchange for an account. Cory records the transaction by debiting A. Notes Payable and crediting Accounts Payable.
Which contributed to Hitler’s rise to power in Germany?