lightningmcqueen410
lightningmcqueen410 lightningmcqueen410
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 1/2 pound of cheese

Respuesta :

jayfeather249
jayfeather249 jayfeather249
  • 14-05-2020

Answer:

two pounds of cheese would be $7.00

Step-by-step explanation:

because if you add the price for half a pound plus itself you would get $7.00

Answer Link
ales196
ales196 ales196
  • 27-05-2021

Answer:

7.00 1 pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What values did you get for x = - 1, 0, 1, 2 ?
This is Formation of the Solar System Lab Report Using two to three sentences, summarize what you investigated and observed in this lab.
Rami mixed salt with pepper to make 1/8 pound of a seasoning mixture. Rami then put an equal amount of this seasoning mixture into each of 4 bowls. All of Rami'
A forest ranger in the west observation tower spots a fire 41° north of east. Fifteen miles directly east, the forest ranger in the east tower spots the same fi
Which graph represents y – 1 = 2(x – 2)?
m∠GHI=98° and m∠JKL=82°. Which statement is true about ∠GHIand​∠JKL​? The angles are supplementary. The angles are neither complementary nor supplementary. The
Which college is better for oncology of the following? - The University of Toledo Health Science Campus - The Ohio State University Wexner Medical Center
What is the distance between points A and B? Round your answer to the nearest tenth A (22) 1 D (21) 3 1 2
I need to know how to solve this algebra problem
Fossil and their complexity over time (What is the relationship here?)