malieadouglas60 malieadouglas60
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Block cheese (Hint: 16 ounces = 1 pound) $3.99 per pound = $______ per ounce Question options: a) 2.00 b) 0.25 c) 0.50

Respuesta :

oogaboogey
oogaboogey oogaboogey
  • 06-12-2020

Answer:

B) 0.25 per ounce

Step-by-step explanation:

i hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

This prefix spelling rule ____ apply to suffixes..
What can you infer from the following sentence? Julie saw several soldiers in uniform walking along the side of the road. It is winter. The soldiers had been wa
What serves as a standard of comparison to evaluate the effect of the independent variable on the dependent variable?
Identify the sentence that contains an appositive phrase. a. After three hours on the road, the group spied an oasis. b. The safari stopped at an oasis, a moi
Explain the meaning of this cartoon for a reader in 1867. a. It demonstrated that Andrew Johnson was an ineffective leader because of his interest in books. b.
Which sentence contains a punctuation error? a. I'm usually busy until about 4:30 P.M. b. Did she mean 7:00 a. M. or 7:00 P.M.? c. Are you familiar with Gene
Which Southeast Asian country was never colonized by a European power? a. Indonesia b. Thailand c. French Indochina d. Khmer
the country's population in 1992 was 28 million in 1999 it was 30 million estimated population in 2008
when 12 is added to a number the result is 32 less than 3 times a number. What is this number?
can elephants hear through their feet