jonathanpadilla0290 jonathanpadilla0290
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Staples sell for $60 a box .How many boxes can be bought for 3.45

Respuesta :

Chelboy
Chelboy Chelboy
  • 13-05-2020

Answer:0.0575

Step-by-step explanation:

1 box cost $60

x boxes can be bought for $3.45

x=3.45/60

x=0.0575

Answer Link

Otras preguntas

Why is nuclear energy able to be used for practical purposes? the reactions are controlled to regulate energy output. the reactions are uncontrolled for maximum
Solve the following system of equations algebraically. x+y=27 y=x+3 *first person to get it right gets brainliest :)
30. Find the volume of the figure below. 21 km 15 km 19 km 9 km
Which is the product of 4/15 and 20
Cultures and societies define norms and standards for what constitutes a socially acceptable relationship. please select the best answer from the choices provid
What is the meaning of the antes word?
Sometimes, due to inherited disorders, nerve cells in the muscular system do not function properly. What problems might a person have if he or she had one of th
When you use the slope formula, does it matter what point you choose as (x1 , y1) and what point you choose as (x2, y2)? Explain why or why not.
the loss of static electricity as electric charges transfer from one object to another is called
HELP IM STUCK ON THIS