Riyahhussain123 Riyahhussain123
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

I REALLY need an answer quick and give the working out too

I REALLY need an answer quick and give the working out too class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 13-05-2020

Answer:

By considering price per gram, both jars are at Best value for money

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

The framers of the U.S. Constitution believed that the document should contain what important underlying principle? A. a two-party system B. limited government
When President Nixon took office, he announced that an "era of confrontation" in foreign policy would be replaced by a "Salt I" era. a "Cold War" era. an "era o
Which of the following is a reason not to conduct marketing research concerning a particular project? management has decided to launch a new product and needs s
An advertising campaign uses sports celebrities to sell a brand of clothing. What is the BEST analysis of this approach? A. The advertiser is playing on people'
how do you solve y=4x-9 y=x-3
Which of the following events was considered the end of the Cold War? the election of George H. W. Bush the speech by President Reagan at the Berlin Wall the si
Are some integers whole numbers?
What was the central goal of the United States in the Korean War? block Chinese expansion into North Korea prevent South Korea from invading Japan contain the s
The Monroe Doctrine was broadened during the early years of the twentieth century in an expansionist policy known as the _____. Roosevelt Corollary Open Door Po
a major obstacle to developing good human relations skills is that