tb8521
tb8521 tb8521
  • 08-05-2020
  • Mathematics
contestada

!!!!PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!

PLEASE HELP ASAP class=

Respuesta :

aryanawati
aryanawati aryanawati
  • 04-04-2022

Answer: D

Step-by-step explanation: To find the cost of apples you wouldnt Add or subtract  A to the cost of apples because we dont know what that is, eliminating B and C, and A doesnt make sense.

Answer Link

Otras preguntas

How did the civil service system change the way people got jobs in the ancient world?
HELP ME PLZZZZZZZZZZZZ HELPPPPP
Who owns the resources in socialism? (4 points) A. Individuals B. Military leaders C. The common people D. The government
HELP!!! The high school's lunch menu repeats every 6 school days. The middle school lunch menu repeats every 8 school days. On March 5th, both schools served c
is science measurable and repeatable ?
A person deposited rs16000 in a bank M for two years at 10% compound interest annually. But after one year, the policy of has been changed by bank and decided t
Select all the transformations of f(x) = x2 that combine to result in the graph of function g below. A parabola with vertex negative 1 comma negative 2 that ope
What is the product of the expressions? Assume y ≠0 (2y-1/y^2)(3y^2/7)
What’s a current social or political cause of our day ?
In Irish, how do I say i am jumping with joy in irish​