tudsasuke
tudsasuke tudsasuke
  • 08-05-2020
  • Mathematics
contestada

Last month, the price of apples at a grocery store was $1.60 per pound. This week, apples at the same grocery store are on sale at a 5% discount. What is the total price of 4 1/2 pounds of apples this week at the grocery store?

Respuesta :

joshuaelsnerj
joshuaelsnerj joshuaelsnerj
  • 08-05-2020

Answer:

56

Step-by-step explanation:

because trust bro

Answer Link

Otras preguntas

What part of the brain is affected by sex?
PLEASE HELP ME ASAP !!!
Why do the planets all orbit in one direction
Can somebody help me?
Help me please!!! plzzzzzzz Im bad at science!!!
60 pts, and brainliest if correct, Which of the following could a student argue is the primary difference between ancient and contemporary heroes? Ancient hero
Please select the word from list the best fits the definition Work
Which points on this vertical number line best represent the locations of 2.5 and -3/2. A (G and J) B (G and K). C(H and I) D (H and j).
Copy and complete the steps for simplifying the expression below. Use properties to justify as many steps as possible 2d + 11 - 5d - 4 = 2d + 11 + (-5d) + (-4)
In cattle, red (RR) is codominant with white (WW). In order for an offspring to be spotted with red and white, what does the offspring genotype need to be? A. R