tedra801 tedra801
  • 07-05-2020
  • Mathematics
contestada

Dove lotion is $26.50 for a 24 oz bottle and $25 for a 22 oz bottle which is the better buy by how many ounces

Respuesta :

kaylynnmarie70
kaylynnmarie70 kaylynnmarie70
  • 08-05-2020
$26.50 for a 24 oz by 0.03
Answer Link

Otras preguntas

How do monopolies affect the price of goods? A.Monopolies always result in lower consumer prices. B.Monopolies can lower and raise their prices at will. C.Monop
Tanya opened a savings account with a deposit of 550.she deposited 450 in the first week and withdrew $120in the second week of the same mouth. Yesterday Tanya
erratic : irregular :: A. ambient : cloudy B. telepathic : thoughtful C. deviant : abnormal D. transitive : past
How do monopolies affect the price of goods? A.Monopolies always result in lower consumer prices. B.Monopolies can lower and raise their prices at will. C.Monop
What was the significance of the Treaty of Nanjing in 1842?
what is 3/4 divided by 2
(-y+5•3)+7.2y-9)=6.2y+n
What is the ratio 18/26 expressed in simplest form?
Are all blood vessels the same size
In an in-text citation, the rules for quotation marks are A. Inside citation parentheses B. Between citation parentheses and end punctuation C. After end punctu