lrosek lrosek
  • 07-05-2020
  • Mathematics
contestada

see picture^

i will give brainliest to the first person who answers

see picture i will give brainliest to the first person who answers class=

Respuesta :

crimsoncochran crimsoncochran
  • 07-05-2020

Answer:

The two 50ml bottles

Step-by-step explanation:

(I will be using the $ but just change the sign to the euros)

$55/80ml= .68 per ml

45+22.5= $67.5

67.5/100 is about $.67

Therefor the two 50ml bottles is cheaper per ML and you get more product

Answer Link
jcervantes043310197
jcervantes043310197 jcervantes043310197
  • 07-05-2020

Answer:

me i need it vavaysisba ag

Answer Link

Otras preguntas

form a differential equation if y=Ae^-4x+Be^-6x
below is the graph of f(x)=2In(x). how would you describe the graph of g(x)=4In(x)
How do you find the area of a pentagon if only given the radius?
A biker began riding her mountain bike from the 0 -mile mark of a trail. She biked at a steady rate of 9 1/2 miles per hour. Which diagram best represents this
If angle a = 11°, what does angle b equal?
In an Ecosystem Which Would Have a Larger Population, Producers or Primary Consumers?? Explain.
Can anyone help me with this??
Which best describes the storyteller's point of view? third-person limited third-person omniscient first-person
Which of the following is not an example of a pure element? A) copper wire B) O2 C) CO2 D) Ar
More probability and percentage help please? Thanks.