spicermarquita
spicermarquita spicermarquita
  • 06-05-2020
  • Mathematics
contestada

Colleen went to the store. She bought 4 pounds of
gummy bears. How much did she spend?

Respuesta :

ForeverslayG
ForeverslayG ForeverslayG
  • 06-05-2020

How are you supposed to find that out if you don't have a base price for at least 1 pound of gummy bears? Can you provide more info?

Answer Link

Otras preguntas

what is the closest benchmark to 8%?
Explain the situation at the Curtis home in the book The Outsiders
What is the best first step to solve the inequality 5x – 3 ≥ 2?
If IJ = 15 and JK = 8, what is IK?
Speakers of English as a foreign language often make all of their verbs _____. regular irregular
How did the Enlightenment’s theories of government view the role of government?
(5,?) is on the line x + 3 = y. Find the other half of the coordinate.
PLEASE HELP ME The cost, C, to produce b baseball bats per day is modeled by the function C b. = 0.06b2 – 7.2b + 390. What number of bats should be produced to
Find the perimeter of triangle ABC, with coordinates A(-3, 0), B(0, 4), and C(3, 0). a. 60 c. 16 b. 15 d. 30
Which of the phases below are able to be compressed? a. Solid only b. Liquid only c. Gas only d. Liquid and Gas