connieprice1969
connieprice1969 connieprice1969
  • 08-08-2016
  • Mathematics
contestada

Product a is a 12 ounce bottle of mouthwash that's sells for $1.39 product b is a 24 ounce bottle of mouthwash that cost $2.79 which is the better buy

Respuesta :

bizzyg
bizzyg bizzyg
  • 08-08-2016
Product A would be a better deal but only by one cent.
Answer Link

Otras preguntas

what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11