HOMEWORKWW HOMEWORKWW
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

If cherries cost $4.30 per pound and Melinda paid $15.05 how many ounces of cherries did she buy?

Respuesta :

destinybasham03 destinybasham03
  • 10-04-2020
she bought 3.5 ounces
Answer Link

Otras preguntas

68÷1025 what is the answer
What is the solution set of x^2-10=30x
Psychologists, like the rest of us, naturally have preconceived notions about human behavior, which is why____________.
Mr Toshio lent out11 rulers at the beginning of class, collected 4 rulers in the middle of class, and gave out 7 at the end of class. He had 18 at the end of th
Which practitioner is credited as being the first to realize the fallacy of publicity unsupported by good deeds, was among the first to use the "handout" (press
What is 43 tens x 3 tens???
Do you think a war in Europe was a good or bad thing for the US? Explain your answer. (WW1)
John puts one toe into he swimming pool and shivers because the water is so cold. he grits his teeth and dives in anyway. after about ten minutes, the temperatu
Palestinians use the term al nachba, which translates into english as "the catastrophe" or "the disaster," to refer to the creation of the israeli state. their
"the speckled blue heeler is an intelligent dog." whats a diagram that correctly places the adjectives?