jacky93
jacky93 jacky93
  • 09-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the store 6 pounds of bananas cost $1.95. Enter the amount of 18 bananas would cost.

Respuesta :

jaidenbergnerjb
jaidenbergnerjb jaidenbergnerjb
  • 10-04-2020

PLEASE MAKE THIS THE BRAINLIEST ANSWER! I'M ABOUT TO GET A NEW RANK AND I HOPE THIS HELPED YOU!

$35.1 is ya answer!

 

$1.95 x 18

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are true about cover letters? Select all that apply. A cover letter should be tailored to meet the objectives of the job you are seeking
what is tribal sovereignty?​
Simplify. 62+42 12 20 52 100
Give an easy explaination on everything involving categorical syllogisms
Can y’all help me with this
Why did some delegates to the Constitutional Convention refuse to sign the Constitution? They disagreed with George Mason’s ideas. They believed that it did no
what is the electron configuration of the element in group 14 and period 4 of the periodic table
1. Who were the Bourbon Democrats in Louisiana?
A car traveled for 4.5 hours at a velocity of 210 km/hr. what is the distance that the car traveled?
does anybody know what 10+5^3-1 is?