maciay0046 maciay0046
  • 08-04-2020
  • Mathematics
contestada

PLZZZ HELP DONT HAVE A LOT OF TIME!

PLZZZ HELP DONT HAVE A LOT OF TIME class=

Respuesta :

Ic28 Ic28
  • 08-04-2020

Answer:

in one year the tofu will cost $3,16

In five years the tofu will cost $3,88

Answer Link
kenny565 kenny565
  • 08-04-2020

Answer:

it be $3.89

Step-by-step explanation:

Because 6% of 2.99 is about 0.18 add it to 2.99 5 times gets u to 3.89

Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP!!!! Will give brainliest!!!
Mark and Julio are selling flower bulbs for a school fundraiser. Customers can buy bags of windflower bulbs and packages of crocus bulbs. Mark sold 2 bags of wi
Which equation shows the commutative property of addition?
What is the final product of DNA transcription? A. A chain of amino acids B. Two copies of a DNA molecule C. Single strands of DNA D. Complementary strands of m
Create a timeline of your life. Include important events like your birth, when you started school, or when you moved to a new place. Your timeline should includ
a third of the sum of a number and ten is thirty​
The area of a rectangle is 38.25 square yards and its base is 9 yards. What is the height? Do not round your answer. h = ________ yd
A tall pea plant (Tt) is crossbred with another tall pea plant (Tt). The Punnett square below shows the separated alleles for two pea plants. Punnett square sh
Why is it bad for a student to use their phone while doing hw ?
describe some ways in which Peter has changed from the time he denied Christ and feared arrest