jokdrop jokdrop
  • 07-04-2020
  • Mathematics
contestada


The coach paid $246 for 12
basketball uniforms. What
is the unit price?​

Respuesta :

angelamthomas02 angelamthomas02
  • 07-04-2020

The Unit Price is 20.5

Answer Link

Otras preguntas

a recipe requires 2.5 cups of peaches for 6 servings. What amount of peaches is required for 1 serving?
how do you say 3250 in spanish
Which of the following best describes patriarchal relationships? (A) They involve abuse of female family members. (B) They prevent women from engaging in commer
Mediterranean and Arid are __________________. a. two climate regions found in North Africa c. climate regions in North Africa that no longer exist b. the only
Hinduism (A) was based on traditions of the Harappan civilization. (B) addressed the consequences of one’s behavior. (C) offered no hope for members of lower ca
what organ pushes blood through the body?
Who was douglas mac arthur
the perimeter of a rectangle town is 32 miles its width is 5 miles find the length
the total weight of laura's new pencil is 112 grams. one pencil rolls off the scale. Now the scale reads 105 grams. What is the total weight of 7 new pencils?
Mercantilism (A) did not affect empires that were not based in Europe. (B) brought long-term prosperity to Europe. (C) encouraged the importation of foreign goo