homeworkaccount
homeworkaccount homeworkaccount
  • 07-04-2020
  • Mathematics
contestada

please answer I will be giving out brainliest and 2
7 points.​

please answer I will be giving out brainliest and 27 points class=

Respuesta :

nuggetbutt
nuggetbutt nuggetbutt
  • 07-04-2020
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute

4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Ver imagen nuggetbutt
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following describes condensation A. ice becoming water when places into a warm liquid. B. water becoming ice in a freezer.C. liquid water being he
Can someone help me with these questions 1-7 thanks
How do plants obtain the oxygen needed for cellular respiration?
Michelle can knit 5 hats wool hats in the time it takes leilene to Knute 2 wool hats how many wools hats can Mitchellel knit in the time it takes leilene to kni
(1) If you get nosebleeds, you have several options. (2) You know that you should see a doctor if your nosebleed was caused by an injury, such as a punch. (3)
Study the sketch of a wagon train crossing thePlatte River, then answer the question.What challenges does this sketch depict?Check all that apply.the threat of
__________are structures that allow for one-way blood flow through the heart.
How does the theme of place help us understand life on Earth? O A. It tells us how people have affected the environment of a region. O B. It tells us where a re
Why is oxygen the ultimate electron acceptor
1. What organisms are shown?​