Seudónimo Seudónimo
  • 07-04-2020
  • Mathematics
contestada

Hi guys please help! Write the unit rate per pillow.

$65 for 4 pillows.
$
for
pillow.

Respuesta :

randruv randruv
  • 07-04-2020

Answer:

$16.25 for 1 pillow

Step-by-step explanation:

To find the cost of 1 pillow divide 65 by 4.

65/4 = 16.25

Answer Link
rayanekicker564
rayanekicker564 rayanekicker564
  • 07-04-2020

Answer:

16.25  per pillow

Step-by-step explanation:

divide 65 by 4

Answer Link

Otras preguntas

i need helppp helpp me pleaseeeee!!
What does "synthesis" mean? A. to read DNA B. to tear apart C. to make something
(1) Many American men were drafted during World War II. (2) Many other men volunteered to serve. (3) In fact, so many men entered the armed services that profes
What are the solutions of the equation ( X -25 )^ 2 equals 36
PLEASE HELP its urgent! If answer is right I'll mark as brainliest:) The force, F (Newtons), between two objects is inversely proportional to the square of the
What is the. Length of a
A trader bought 5 bags of rice at GHC 210 each. If he sold them at a profit of 20%, what was the selling price per bag?​
Which of the following graphs represents the equation below?:y=−9x−2
(1/3x) whole square - 2(1/3x)(2/5y)+(2/5y) whole square I cant simplify this am stuck in this step
if f(x)=x+2 and g(x)=3x^2+7x find (f x g)(x)