Cris173
Cris173 Cris173
  • 07-04-2020
  • Mathematics
contestada

John needs to buy plastic forks.Brand A has a box of 25 forks for $1.99. Brand B has a box of forks for $3.89 find the unit price for each brand Unit price for brand b: Unit price for brand A:

Respuesta :

fryeguest
fryeguest fryeguest
  • 07-04-2020

Answer:

https://brainly.com/question/8211392

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Will give brainliest to the correct answer
can someone please help me out ​
2 Activity 2. Directions: Identify whether the following sources of information are examples of primary and secondary sources. Write PRI if it is a primary sour
Simon can climb up the balcony (5.11 m) in 4.2 seconds. What is Simon’s power?
what is (o.4+1.6) x 6 answer
What is the value of s in the equation 7 = -10s - 3?
Think about how Alec's monologue contributes to the meaning of the play. What details in this speech help you better understand Alec's feelings? Be sure to incl
Can you help me with this german excersise?
Tap A can fill a tank in 3 hours. Tap B takes 8 hours to fill the same tank.What fraction of the tank can be filled by both taps in 2hours?​
what can I add to 3x^2-6x to make it a perfect square​