msotta12 msotta12
  • 07-04-2020
  • Mathematics
contestada

Grapes cost £2 per kilogram.
Calculate the cost of 380 g of grapes.

Respuesta :

gurmeetghotra2020
gurmeetghotra2020 gurmeetghotra2020
  • 06-07-2022

Answer:

Do 3.80×2

Step-by-step explanation:

This is the answer so pls thx for points........

Answer Link

Otras preguntas

Rearrange the formula d = m/v for v
How long does it generally take veterinarians to learn the basics of acupuncture in order to practice this treatment?
Read the sentence below and use to determine the meaning of the word quelled?
What are some ideas for freestyle paragraphs
What value of c makes the trinomial below a perfect square x2 + 10x + c?
what does swallows dead body most symbolize
What important victory did one founder of the Carolingians achieve? A)He convinced all Europeans to convert to Christianity. B)He won the title of first warrior
The Triangular Trade system included Question 2 options: Asia, Africa, and Australia Africa, Asia, and North America. Europe, Africa, and Asia. Nort
Quantity of bricks is 350 and it cost 45p per brick what is the answer?
Which number is prime? 27 14 91 59 Which trinomial is a perfect square trinomial? a2 – 8a + 64 a2 – 4a + 64 a2 – 4a + 16 a2 – 8a + 16