broken1life76 broken1life76
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

at the supermarket , 6 mangoes cost 6.12

Respuesta :

Elazar
Elazar Elazar
  • 06-04-2020

Answer:

good to know. but what's the question?

Answer Link
theLocoCoCo
theLocoCoCo theLocoCoCo
  • 06-04-2020

Hi! Welcome to Brainly!

I'm not sure about the question, but it looks like each mango would cost $1.02.

Hope this helps ya out fam!

~theLocoCoco

Answer Link

Otras preguntas

What is 2 2/3+ 1 1/2
Compare the linear functions expressed below by data in a table and by an equation. A 2-column table with 4 rows. Column 1 is labeled x with entries negative 6,
What other places, besides a business, does hard work and dedication help fulfill dreams?
When making sweet tea, McDonalds adds the sugar while the tea is hot. The sugar is added at this step so that the tea can be as sweet as possible. What type of
Choose the type of variation that relates the variables in the table. 1. Inverse variation 2.direct variation 3.combined variation 4.joint variation
What is the additive inverse of 2/5?
solve the equation |x|=-2
What is J|X-2|dx (from 0 to 4). Drawing a picture of the V-shaped graph which touches the x-axis at 2 helps. Geometry, not calculus. a. O b. 1. c. 2 d. 4 I am h
Which of the following do you consider to be appropriate responses to gender discrimination? Check any of the boxes that apply. o accept the limitations and do
Which statement about the executive role of the president of the United States is true?