madison08b
madison08b madison08b
  • 10-02-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells milk in 8 ounce cartons for $1.12. What is the unit price per ounce of milk

Respuesta :

huntingtdawg
huntingtdawg huntingtdawg
  • 10-02-2020

Answer:

$0.14 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Show that one ampere is equivalent to a flow of 6.25*10^18 elementary charges
Is polythene a conductor or an insulator (eletricity)
Mention two factors on which the amount of water reabsorbed by the kidney depends.
what is refractive index?
Solve for t(advanced rational equations)
Compare dating in Anne franks time to the present
Define the term ''pH' stand for?
is gold a conductor or insulator?
If x=2+√3, find the value of x²+1/x²
What does vena cava transport?