persons31 persons31
  • 09-02-2020
  • Mathematics
contestada

If $1.98 dollars is how much one gallon cost how much does two gallons cost?

Respuesta :

Connera911
Connera911 Connera911
  • 09-02-2020

Answer:

3.96

Step-by-step explanation:

2*2-(0.2*2) = 3.96

Answer Link

Otras preguntas

Olive branch petition demonstrates that
People's scores on a test of extraversion are ________ predictors of how agreeable they will act in one particular situation. Their scores are ________ predicto
Select the correct answer. What style of jazz music most influenced the Beat poets? A. doo-wop B lyric C. bebop D. swing E. ragtime
hilda and Harley have been married for two years. Hilda comes home after a long day of work and finds the breakfast dishes in the sink and the unfolded laundry
I NEED HELP A.S.A.P Write a compound inequality to represent all of the numbers between -4 and 6. Please if you can help me with this very quickly I would appre
The product of a number negative 8
3. Paragraph 2 explains that wisdom teeth have a potential. The word potential means-
6. -20 + -2m Can u help me
3/5 of a cup of yellow raisins and 5 cups of black raisins to a trail mix how many cups are in all
A recipe calls for one half of flour for 1 batch.how many batches can you make with these amounts