sankofa35 sankofa35
  • 07-02-2020
  • Mathematics
contestada

a bottle of tomato ketchup contains 250g and cost 1.30. how much would 1kg cost

Respuesta :

jayrod185
jayrod185 jayrod185
  • 07-02-2020
250g * 4 = 1kg. So $1.30 * 4 = $5.20
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with these problems!! I NEED THEM NOW PLEASE
The Americans claimed to fight for liberty and freedom. How did these ideals make women and enslaved Africans question their positions in society?
The forced moving of Cherokees from Georgia to Oklahoma—resulting in the deaths of thousands—was called the _____. 1)Trail of Lament 2)Trail of Death 3)Trail of
What type of number is 25726 Please choose from one of the following options. Rational, specifically an integer Rational, not an integer Irrational
Authors use diction to help them convey meaning and achieve desired effects in their works. The word diction means word choice. author’s attitude. repeated phr
suggest two ways in which businesses may act ethically
In what ways do cut paper shapes look different from watercolor shapes?
Can someone help me with this please and thank you
Complete the sentence to say that you put on a coat and gloves when it's cold outside. Use the verb mettre and make sure to conjugate it. Quand il fait froid..
Can someone help me on this problem